fbpx

Μεγάλη επιτυχία στο Karate 1 Youth League στη πόλη A Coruna

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε ο σύλλογος μας στις 16-19/05 στο Karate 1 Youth League στη πόλη A Coruna 🇪🇸 Ένα πολύ απαιτητικό τουρνουά, με τη συμμετοχή πολλών χωρών και μεγάλων δυνάμεων του παγκοσμίου στερεώματος. Τα τουρνουά Youth League αποτελούν ένα από τα κριτήρια της παγκόσμιας κατάταξης (WKF ranking).

Η αθλήτρια του συλλόγου μας @chrysopoulouu κατέκτησε την πρώτη θέση🥇στα -61 κιλά kumite Γυναικών U21 και μάλιστα είναι και το πρώτο της χρυσό σε τέτοια διοργάνωση.

Μετά από bye Στον 1ο της αγώνα κέρδισε την Don Alice (6-0) 🇮🇹 Έπειτα επιβλήθηκε της Urra Beraza Iosune (1-0) 🇪🇸 Στον προημιτελικό αφού πέρασε την Sorour Fatma (4-2)🇪🇬 έφτασε στα ημιτελικά. Στις 4 και για να πάει στον τελικό, αντίπαλός της ήταν η Criou Eva 🇵🇱 Κέρδισε με 1-0, πέρασε στον τελικό και στο τελευταίο εμπόδιο συνάντησε την Rahma Tolba 🇪🇬 Η Αιγύπτια δεν μπόρεσε να απειλήσει σε κανένα σημείο την Κωνσταντίνα, η οποία με το άνετο 8-3 ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου.

Αυτή της η νίκη την έφερε στη 1η θέση της παγκόσμιας κατάταξης στην κατηγορία -61 kumite Female U21.
H αθλήτρια μας @irene__kt στις Νέες Γυναίκες -66 κιλά, μετά από νίκης της επί της El Aidi Ayah (7-1) 🇧🇪 έχασε στο δεύτερο γύρο από την Tantanwi Mariam Abdelrahman (3-1) 🇪🇬 και δεν κατάφερε να συνεχίσει.
Ο αθλητής μας @iamkarras μετά από ένα τραυματισμό στο χέρι δεν αγωνίστηκε. Παρόλα αυτά ταξίδεψε να συμπαρασταθεί στην ομάδα μας.

Ευχαριστούμε τους χορηγούς μας @athenshoodboycott , @bodyclubgr , @mmateam.gr , @reborntraining και @captains_bakery για τη στήριξη.